Inwestycje

W dniach 10-18 stycznia 2015 r. Centrum Rekreacji Oborniki przeżyło prawdziwe oblężenie Klientów. A wszystko z powodu oddanej do użytku nowej części rekreacyjnej! Prezes PWiK w Obornikach - Pan Tomasz Augustyn, w porozumieniu z Burmistrzem Obornik - Panem Tomaszem Szramą, postanowili w ramach promocji oddać do darmowej dyspozycji niezwykle nowoczesną i wyposażoną w najnowsze atrakcje strefę SPA. Ogromne zainteresowanie naszych stałych Gości oraz tych z Państwa, którzy odwiedziliście nas po raz pierwszy - przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że oceniacie nas, jako miejsce, gdzie można mile i aktywnie spędzić wolny czas!


Zrealizowanie tak dużej inwestycji było możliwe dzięki udzielonej pożyczce na realizację projektu rewitalizacyjnego pod nazwą "Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji" w ramach Inicjatywy JESSICA wdrażanej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach zawartej umowy PWiK otrzymało 4.000.000,00 zł w formie niskooprocentowanej pożyczki. Planowana inwestycja to ważne i pożądane społecznie przedsięwzięcie poprawiające komfort i jakość życia lokalnych mieszkańców, a także istotnie wpływające na rozwój Obornik.


Strefa SPA wyposażona jest w 3 niecki basenowe o nieregularnym kształcie, z których każda zawiera inne atrakcje. Są wśród nich masażery i bicze wodne, doskonale wpływające na ogólne samopoczucie i rozluźnienie całego ciała, jak również będące wsparciem dla działań rehabilitacyjnych. Dla klientów, którym sam masaż nie wystarczy, proponujemy (w ramach pobytu w SPA) skorzystanie z 4 dostępnych rodzajów saun:
INFRARED - emitującej promienie podczerwieni,
EKO - z automatyczną ilością dozowanej pary oraz koagulantu zapachowego,
SUCHA - o temperaturze najwyższej z wszystkich wymienionych i niskiej wilgotności powietrza,
ŁAŹNIA PAROWA - ciesząca się dużym zainteresowaniem.


To nie koniec atrakcji, w które wzbogacony został nasz nowy obiekt. W SPA mieści się również strefa prysznicowa, w której wodę serwujemy Państwu pod różną postacią (mgiełki, strumienia zapachowego czy zmrożonych kryształków lodu) oferując egzotyczne i ekstremalne doznania dla organizmu. To niesamowite odprężenie dla zmęczonego ciała. Do stałego nieodpłatnego użytku naszych Klientów oddano strefę relaksu wraz z mogącą pomieścić 14 osób - wanną jacuzzi. W tej części hali basenowej, nieco odseparowanej od pozostałych atrakcji, mogą Państwo wypocząć na wygodnych leżakach i zażyć kąpieli w wannie z hydromasażem w wodzie o temperaturze 35°C. Cieszy nas Państwa zainteresowanie i liczymy, że Wasz aktywny udział w życiu naszego Centrum Rekreacji Oborniki będzie trwał przez długie lata.Rozbudowa Centrum Rekreacji Oborniki o nowe formy rekreacji coraz bliżej.


24 lutego 2014 r. Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o. o. Pan Tomasz Augustyn zawarł umowę z firmą SKANSKA S.A. na rozbudowę Centrum Rekreacji Oborniki o nowe formy rekreacji, której wartość wyniesie 4,6 mln. zł. Prace potrwają do końca sierpnia 2014 r. Prace rozpoczęto od robót ziemnych i żelbetowych w pomieszczeniach kręgielni. Firma Skanska prowadziła roboty na czynnym obiekcie na trzech oddzielnych frontach jednocześnie, co wymagało dobrej koordynacji, aby nie zakłócić funkcjonowania obiektu. Jedyna przerwa technologiczna miała miejsce w sierpniu 2014 r., podczas której nastąpiło połączenie nowej instalacji z istniejącą i rozruchy technologiczne.


Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Firma przebudowała wnętrza wschodniego skrzydła poznańskiego Zamku, zbudowała m.in. Biocentrum dla Uniwersytetu Przyrodniczego, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, a także budynek laboratoryjno-biurowy dla Instytutu Logistyki i Magazynowania. Obecnie w stolicy Wielkopolski Skanska buduje m.in. Sąd Okręgowy i Rejonowy, wieżę kontroli ruchu lotniczego na poznańskim lotnisku Ławica, Klinikę Weterynarii, a także ostatni etap obwodnicy zachodniej, odcinek Rokietnica - Swadzim.


W ramach inwestycji powstało nowoczesne Centrum SPA & WELLNESS, które składa się z 21 osobowej wanny z różnorodnymi układami masażu wodnego, sauny Infrared, eko sauny, sauny fińskiej, łaźni rzymskiej, groty solnej, strefy pryszniców i odpoczynku. Poza tym powstało boisko do gry w squash'a, czterotorowa kręgielnia wraz z zapleczem technicznym i wyposażeniem, bar, jacuzzi i sala konferencyjna na ok. 100 osób wraz z zapleczem kuchennym. Skanska zrealizowała również instalacje: centralnego ogrzewania, sanitarne, elektryczne, wentylację, a także instalację ciepła technologicznego i technologię basenową. Zakres prac obejmował ponadto roboty rozbiórkowe nadbudówki i schodów zewnętrznych.Umowa na pożyczkę JESSICA podpisana.

 

11 grudnia 2013 r. w hotelu Sheraton w Poznaniu miała miejsce uroczystość podpisania umów inwestycyjnych dotyczących finansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łącznie od początku uruchomienia Programu - na 73 złożone wnioski - finansowanie otrzymało jedynie 30 wnioskodawców, w tym Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o. o. W imieniu Spółki umowę pożyczki na realizację miejskiego projektu rewitalizacyjnego pod nazwą "Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji" podpisał Prezes Zarządu Tomasz Augustyn. W ramach zawartej umowy PWiK otrzymało 4.000.000,00 zł w formie niskooprocentowanej pożyczki. Inwestycja ta to ważne i pożądane społecznie przedsięwzięcie poprawiające komfort i jakość życia lokalnych mieszkańców, a także istotnie wpływające na rozwój Obornik.


W związku z przyznanymi pieniędzmi nasz obiekt zyskał nowy blask. Rzeczowy zakres projektu składał się z kilku niezależnych od siebie funkcji rekreacyjnych, m.in.:

1.      Centrum SPA & WELLNESS, w skład którego wchodzi:

a.      Wieloosobowe Wellness z własnym systemem filtracji, podgrzewania i uzdatniania wody,

b.      Wieloosobowe Wellness z własnym systemem filtracji z wykorzystaniem szerokiej gamy hydromasaży,

c.       eco sauna,

d.      sauna infrared,

e.      sauna rzymska,

f.        sauny fińska,

g.      grota solna,

h.      miejsce wypoczynku po saunach,

i.        miejsce na prysznice (prysznic wrażeń),

j.        miejsce schłodzenia po saunach ("zimne wiadro"),

k.      zakup szafek basenowych do szatni itp.

2.      Centrum konferencyjno-zabawowe. W skład tego zakresu robót wchodzi:

a.      pomieszczenie na salę konferencyjną na ok. 100 osób wraz z wyposażeniem,

b.      zaplecze kuchenne,

c.       sanitariaty i szatnie,

d.      klatka schodowa zewnętrzna.

3.      Boisko squash. W skład tego zakresu robót wchodzi:

a.      jedno boisko squash wraz z wyposażeniem,

b.      miejsce wypoczynku po grze.

4.      Centrum rekreacji - kręgielnia wraz z zapleczem. W skład tego zakresu robót wchodzi:

a.      kręgielnia 4 torowa wraz z zapleczem technicznym i wyposażeniem,

b.      bar wraz z zapleczem i wyposażeniem,

c.       sanitariaty męski i damski,

d.      taras zewnętrzny na pobyt na wolnym powietrzu wraz z wyposażeniem.


Zobacz film z podpisania umowy.Pieniądze dla PWiK w Obornikach Sp. z o.o. w ramach Inicjatywy JESSICA przyznane

 

W poniedziałek, 25 listopada 2013 r. Komitet Inwestycyjny dla Inicjatywy JESSICA wdrażanej w województwie wielkopolskim w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 podjął decyzję o udzieleniu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o. o. dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, w formie preferencyjnej pożyczki w wysokości 3.161.925,00 zł na realizację projektu miejskiego pn. "Zwiększenie atrakcyjności Centrum Rekreacji Oborniki poprzez budowę nowych form rekreacji"


Termomodernizacja Centrum Rekreacji Oborniki - podpisanie kolejnych umów


W dniu 15 listopada 2013 r. w siedzibie Spółki miało miejsce podpisanie umowy z Panem Mateuszem Maćkowiakiem, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak z siedzibą w Lwówku. Firma ta została wykonawcą zadania "Kompleksowa termomodernizacja oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na obiekcie pływalni w Obornikach" - II etap. Przedmiot zamówienia obejmuje docieplenie ścian i dachów budynku, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę schodów żelbetowych, wykonanie tynków i posadzek wewnątrz pomieszczeń, wykonanie instalacji elektrycznych i odgromowych oraz wykonanie instalacji systemu telewizji przemysłowej CCTV. 


Wybrano także wykonawcę zadnia "Kompleksowa termomodernizacja oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii na obiekcie pływalni w Obornikach" - III etap (automatyka i sterowanie węzłem cieplnym i odbiornikami ciepła). Umowę podpisano z firmą MWM SP. z o.o. z Gliwic. Kompleksowa termomodernizacja oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na obiekcie pływalni w Obornikach


Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. planuje w latach 2013-2014 przeprowadzenie termomodernizacji budynku pływalni w Obornikach. W ramach inwestycji wykonana zostanie rozbudowa obiektu o pomieszczenia techniczne, modernizacja wentylacji, rozbudowa zjeżdżalni wodnej i docieplenie budynku.

Przeprowadzono już postępowanie przetargowe dla I etapu inwestycji i podpisano umowy z wykonawcami na wykonanie następujących robót budowlanych:


CZĘŚĆ Nr: 1 Wentylacja obiektu z robotami towarzyszącymi wraz z monitoringiem i sterowaniem.

W dniu 2 września 2013 r. podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym REMBUDEX Sp. jawna Wojciech i Renata Kucińscy. Zakres robót:

1. Demontaż istniejących linii wentylacyjnych NW1, NW2, NW4, NW5 (wraz z centralami); 
2. Demontaż istniejącego osuszacza o wydajność 19.000 m3/h; 
3. Demontaż wywietrzaków dachowych; 
4. Montaż linii wentylacyjnych wraz z robotami towarzyszącymi;
7. Montaż istniejącego osuszacza, wydajność 19.000 m3/h; 
8. Wentylacja pomieszczenia A2, Wentylacja DACH; 
9. Monitoring i automatyka, wizualizacja układu wentylacji, kogeneracji, węzła cieplnego, pomp ciepła, telewizja przemysłowa (części związanej z zakresem termomodernizacji obiektu); 
10. Montaż przegród (stolarka okienna) na piętrze (holl główny) oraz na parterze (pom. szatni).


CZĘŚĆ Nr: 2 Roboty budowlane związane z budową pomieszczeń niezbędnych do montażu centrali NW1, osuszacza, technologii basenowej, kogeneracji, pomp ciepła. Zakres robót:

1. Demontaż istniejącego budynku centrali wentylacyjnej łącznie ze schodami na taras. 
2. Budowa nowego budynku centrali wentylacyjnej wraz z pomieszczeniami technicznymi i technologicznymi.

Umowę na roboty budowlane podpisano w dniu 2 września 2013 r. z Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym REMBUDEX Sp. jawna Wojciech i Renata Kucińscy.


CZĘŚĆ Nr: 3 Roboty budowlane związane z budową zjeżdżalni wodnej, wanny hamownej oraz klatki schodowej do obsługi zjeżdżalni. Wykonawcą tej części zadania jest Konsorcjum firm w składzie: Lider: "Firma Mazur" Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Partner: Firma "Mazur" Piotr Mazur. Umowę zawarto 6 września br. w siedzibie spółki PWiK. Zakres robót:

1. Dostawa i montaż stalowej, ocynkowanej konstrukcji wsporczej;
2. Dostawa i montaż ślizgów zjeżdżalni z wbudowanymi multimediami, z elementem startowym, klatką schodową laminatową o konstrukcji stalowej z stali nierdzewnej (RAL 5015) i wanną hamowną;
3. Dostawa i montaż instalacji zasilającej zjeżdżalnię w wodę tj. pompa z akcesoriami, rurociągami oraz instalacją zasilania i sterowania pompy (wykorzystać istniejący układ zasysania wody basenowej z niecki rekreacyjnej); 
4. Dostawa i montaż układu sterowania zjeżdżalnią i multimediami (multimedia i dźwięk z efektem FORMUŁY F1);
5. Dostawa i montaż sygnalizacji świetlnej Start-Stop, semafor Semafor LED; 
6. Dostawa i montaż wyświetlacza tablicy czasów (min 3 czasy); 
7. Dostawa i montaż tablic z regulaminem użytkowania zjeżdżalni oraz instrukcją użytkowania w postaci piktogramów.