Squash

Centrum Rekreacji Oborniki dysponuje profesjonalnym kortem do gry w squash’a. Kort jest pomieszczeniem zamkniętym z wysoką ścianą przednią i niską, przezroczystą ścianą tylną. Podłoga natomiast wykonana jest z drewnianego, amortyzowanego parkietu.

Na bocznych ścianach kortu znajdują się ukośne górne linie autowe, łączące najwyższą linię przedniej ściany i linię tylnej ściany. Piłka odbita powyżej tych linii nazywana jest piłką autową.

Na przedniej ścianie znajdują się 3 linie. Linia znajdująca się najniżej (na wysokości kolan) nazywana jest dolną linią autową. Odbijana piłka powinna trafiać w przednią ścianę powyżej tej linii. Środkowa linia natomiast to linia serwu. Serwujący gracz powinien odbić piłkę tak, aby odbiła się ona o przednią ścianę między linią serwu, a górną linią autową.

Na podłodze przy tylnej ścianie kortu zauważą Państwo namalowane dwa duże oraz dwa małe prostokąty. Duże prostokąty to pola półkortu, natomiast mniejsze to pola serwu. Gracz serwujący, stojący jedną nogą w polu serwu powinien skierować piłkę na przeciwległe pole półkortu. Pola półkortu oraz serwu mają znaczenie tylko podczas wykonywania serwisu. Na boisku znajduje się również umownie przyjęty punkt T. Tworzą go dwie przecinające się linie, namalowane na podłodze, które wyznaczają pole półkortu. Zajęcie tego punktu ułatwia wygranie piłki.