Sauna infrared

Sauna infrared zwana jest również sauną na podczerwień. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych saun. Jest to sauna sucha, w której temperatura powietrza wynosi od 40 do 70°C, co zapewnia wysoki komfort przebywania w niej. Zamontowane promienniki emitują promieniowanie podczerwone, które wnika 4 cm w głąb ciała i rozgrzewa mięśnie i narządy wewnętrzne.

Seans w tej saunie jest niczym pasywny trening, który przyspiesza przemianę materii bez intensywnych ćwiczeń i obciążania stawów. Ciepło podczerwieni wywołujące intensywne pocenie się pozwala usunąć z komórek: wodę, tłuszcz, cholesterol, kwasy i nagromadzone toksyny. Regularne korzystanie z sauny infrared dzięki dopływowi energii, pozwala zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową, a także zmniejszyć cellulit.

Zalecany czas seansu w saunie infrared to 15-30 min. Ostateczną długość należy ustalić indywidualnie, w zależności od stanu zdrowia oraz własnych potrzeb. Rozgrzane ciało po seansie potrzebuje chwili, aby wrócić do normalnej temperatury. Dlatego warto odczekać 15 minut i dopiero wziąć zimny lub letni prysznic.

Nie jest zalecane korzystanie z sauny infrared przez:
- małe dzieci,
- kobiety w ciąży,
- osoby starsze i osłabione,

oraz osoby, które:
- cierpią na choroby oczu,
- po silnych poparzeniach słonecznych,
- mają otwarte rany,
- są pod wpływem alkoholu.

W przypadku osób cierpiących na choroby związane bezpośrednio z temperaturą, przed skorzystaniem z sauny należy zwrócić się po poradę lekarską.

Harmonogram pracy sauny:

Pon.

Wt.

Śr.

Czw.

Pt.

Sob.

Nd

Od 17:30 do 21:40

Od 15:30 do 21:40

Od 15:30 do 21:40

-

Od 17:30 do 21:40

Od 8:00 do 21:40

Od 8:00 do 21:40