Oborniczanin Wicemistrzem Polski w Triathlonie!!!

W weekend, 24-26 czerwca w Suszu już tradycyjnie odbyła się najważniejsza impreza rangi mistrzowskiej w triathlonie „Mistrzostwa Polski”.

Po raz pierwszy w historii nasza gmina miała swoją drużynę godnie reprezentującą barwy Obornik. Imprezą towarzyszącą zmaganiom triathlonistów były zawody aquathlonowe dla roczników młodszych. W konkurencji tej dzielnie z czołówką polskich zawodniczek rywalizowała reprezentantka KS Extreme Team Oborniki Dominika Leśniewska. Na dystansie 200 m pływania oraz 260 m biegu zajęła w końcowej klasyfikacji (12-13 latków) 3 miejsce na podium, zdobywając w pierwszym swoim starcie w życiu w tej konkurencji brązowy krążek, zostawiając za sobą niemal 50 zawodników i zawodniczek z innych polskich miast.

W imprezie głównej nasze miasto reprezentowały 2 panie i 5 panów, z czego aż 4 w barwach Extreme Team Oborniki, który mając w swoim zarządzie doskonałą kadrę trenerską oraz doświadczonych działaczy nieustannie się rozwija i osiąga coraz lepsze wyniki nie tylko w sporcie pływackim, ale jak widać po mistrzostwach w Suszu również w dyscyplinie – triathlon.

W kategorii M16 reprezentant Extreme Team Krzysztof Sobota po ciężko przepracowanym sezonie wypełnił pokładane w nim nadzieję, zajmując w pierwszym w życiu tak poważnym starcie 2 miejsce w Polsce zostawiając za sobą triathlonowe potęgi klubowe z całej Polski. Warto przypomnieć, że Krzysztof wyszedł spod ręki samego trenera klasy mistrzowskiej Andrzeja Daszkiewicza. Tak pokierował on rozpoczynającą się dopiero karierą Krzysia, by dać jak najlepsze podwaliny pod triathlon dla naszego zawodnika w przyszłości. Trafne oko trenera nie pomyliło się i tym razem, czego efekty widzimy już dziś. Lecz ojców tego sukcesu jest wielu. To zarząd klubu, który doskonale dba o atmosferę sprzyjającą rozwojowi sportowemu swoich podopiecznych, ale i trenerzy Dawid Lewicki – odpowiedzialny za pływanie oraz Maciej Adamczyk, który po mistrzowsku przygotował formę naszego reprezentanta i pilnował, aby pozostałe dwie dyscypliny (rower, bieg) stały się mocną stroną zawodnika.

Na pewno plusem, w każdej dyscyplinie jest posiadanie w szeregach organizacji trenerów, którzy nie tylko doskonale potrafią przekazać posiadaną przez siebie wiedzę, ale również ich umiejętności stoją na bardzo wysokim poziomie. Tego dowód dają podczas startu w tych samych imprezach co ich podopieczni, oczywiście w odmiennych kategoriach wiekowych. Tak więc w kategorii M35 Maciej Adamczyk zajął 9. miejsce na 88. startujących zawodników, a Barbara Nadolska również reprezentująca barwy Obornik 6. miejsce w kategorii K30.

Ewenementem w tej edycji Mistrzostw Polski w Triathlonie był występ naszej sztafety, która startując pod nazwą KS Extreme Team Oborniki przetarła szlaki dla naszych reprezentacji w kolejnych latach, (skład sztafety: Barbara Nadolska, Estera Górna, Maciej Adamczyk, Krzysztof Sobota, pozostali oborniczanie: Dominika Leśniewska, Marcin Pidek, Arkadiusz Bukowski).

Zarząd KS Extreme Team pragnie serdecznie podziękować Burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie za okazane wsparcie, zarządzającym Centrum Rekreacji Oborniki za udostępnienie obiektu w celu przeprowadzenia szkolenia sportowego, właścicielom Just a Fit Oborniki oraz wszystkim sponsorom i sympatykom klubu za okazaną pomoc i gorący doping podczas wszystkich występów naszych podopiecznych. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i co roku dostarczać będziemy jeszcze sportowych emocji by godnie rozsławiać nasze miasto na arenie krajowej i międzynarodowej.

Opublikowano: 21.07.2016r.