I Edycja Ligi Bowlingowej za nami Czekamy na więcej!!!

24 czerwca 2016 r. nastąpiło oficjalne zakończenie pierwszej w historii Obornik Amatorskiej Ligi Bowlingowej, w ramach której uczestnicy rywalizowali na oddanym do użytku w 2015 r., nowoczesnym obiekcie Centrum Rekreacji Oborniki.

Do udziału w rozgrywkach, których pierwszą rundę rozegrano w listopadzie 2015 r. przystąpiło 7 zespołów reprezentujących przedsiębiorstwa i organizacje z obszaru gminy Oborniki. Od pierwszych rzutów obserwować mogliśmy zaciętą walkę o każdy punkt i wzrastające w miarę upływu czasu umiejętności oraz emocje towarzyszące zgłoszonym zawodnikom. Po zakończeniu 6 edycji eliminacyjnych wyłonione zostały pary do pojedynków półfinałowych. Na tym etapie nie było żadnego przypadku. Z najlepszym wynikiem eliminacji do ścisłego finału awansował zespół PWiK 2, z drugą pozycją awans wywalczyli reprezentanci PWiK 1, na trzecim miejscu do finału weszli zawodnicy Łącznika ,a finałową czwórkę zamknęli przedstawiciele Januszy Motoryzacji. System rozgrywek finałowych polegający na kojarzeniu drużyn w pary (1vs4, 2vs3), pozwolił na wyłonienie zwycięzców ,którzy następnie walczyli o mistrzowską pierwszą lokatę oraz drużyny, które swój pojedynek finałowy przegrały i zadowolić musiały się pojedynkiem o najniższe miejsce na podium. W walce o pierwszą pozycję bezapelacyjnie najlepszym okazał się zespół Januszy Motoryzacji, który dzięki dobrej dyspozycji w dzień finałowych rozgrywek pokonał zespół PWiK 1, który tym samym został drugą najlepszą drużyną całej ligi. Trzecią drużynę wyłonił pojedynek PWiK 2 oraz Łącznika, w którym lepszą okazała się pierwsza z pary ostatecznie ustalając klasyfikację medalową I Amatorskiej Ligi Bowlingowej rozgrywanej w Centrum Rekreacji Oborniki. Podczas całych zawodów prowadzona była również bardzo istotna z punktu widzenia rywalizacji sportowej klasyfikacja indywidualna kobiet oraz mężczyzn. Ceremonię wręczenia nagród najlepszym zawodniczkom i zawodnikom oraz pamiątkowych medali i pucharów w rywalizacji drużynowej uświetnili zaproszeni goście, mianowicie: Burmistrza Obornik Pan Tomasz Szrama oraz Przewodniczący Ray Miejskiej Pan Paweł Drewicz. Oboje nie kryli zadowolenia z powstania nowej sportowej inicjatywy na terenie naszej gminy i życzyli wszystkim jeszcze lepszych wyników w kolejnym sezonie rozgrywek.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom oraz licznej rzeszy kibiców za zaangażowanie i wsparcie udzielone w trakcie rozgrywek, jednocześnie informując ,że startują już zapisy do kolejnej II edycji, która od października 2016 r. rozbudzi na nowo bowlingowe emocje.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

„I AMATORSKIEJ LIGI BOWLINGOWEJ”

1

JANUSZE MOTORYZACJI

2

PRZEDSIEBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W OBORNIKACH – ZESPÓŁ 1

3

PRZEDSIEBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W OBORNIKACH – ZESPÓŁ 2

4

ŁĄCZNIK

5

NIEPOKONANI

6

M&W SPEDITION

7

BOSCH SERVICE GARNEC

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA KOBIET

1

VIOLETTA RYCHLIŃSKA

NIEPOKONANI

1140 PKT

2

JADWIGA FIOŁEK

NIEPOKONANI

1117 PKT

3

DOROTA SZYMAŚ

PWIK 2

1068 PKT

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA MĘŻCZYZN

1

MATEUSZ DASZKIEWICZ

PWIK 1

1472 PKT

2

TOMASZ AUGUSTYN

PWIK 2

1407 PKT

3

MARCIN KUBIAK

ŁĄCZNIK

1354

Opublikowano: 07.07.2016r.