Gwiazdkowe Drużynowe Zawody Pływackie 2016

Kolejna edycja Gwiazdkowych Drużynowych Zawodów Pływackich za nami!

Gwiazdkowe zawody pływackie na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych pływalni oraz całej gminy. Już 4 rok z rzędu obornicki obiekt gości najlepszych pływaków ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. Uroczystego otwarcia zawodów  dokonali Dyrektor ZEAS Pan Krzysztof Hetmański oraz z ramienia zarządcy obiektu  PWiK - Kierownik CRO Pan Mateusz Daszkiewicz. Do zmagań 12 grudnia przystąpiło ponad 150 uczniów z 8 jednostek oświatowych. Tego dnia rywalizacja odbywała się wyłącznie w konkurencjach drużynowych (sztafety 4x25m) w trzech pływackich stylach (grzbietowym, dowolnym, klasycznym). Uprawnieni do startu byli uczniowie klas I,II i II, którzy na co dzień uczestniczą w zorganizowanych zajęciach nauki pływania sfinansowanych z budżetu gminy. Organizator zawodów Centrum Rekreacji Oborniki przewidziało odrębną klasyfikację dla uczniów oddziałów sportowych oraz uczestników Gminnej Nauki Pływania dodając klasyfikację zbiorczą szkół sumując  wszystkie uzyskane punkty za miejsca w poszczególnych konkurencjach po zakończeniu zmagań sportowych. Klasyfikacja generalna:

Miejsce                1 – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach

                               2 – Szkoła Podstawowa John Dewey

                               3 – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Obornikach

                               4 – Szkoła Podstawowa w Rożnowie

                               5 – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach

                               6 – Szkoła Podstawowa w Maniewie

                               7 – Szkoła Podstawowa w Objezierzu

                               8 – Szkoła Podstawowa w Chrustowie

Każdy z uczestników sztafet, którego zespół zajął miejsca od 1 do 3 otrzymał medal oraz drobny słodki upominek. Ponad to w klasyfikacji generalnej kierownicy i opiekunowie poszczególnych ekip odebrali pamiątkowe puchary z rąk organizatorów, które na pewno cieszyć będą oczy dyrektorów i uczniów poszczególnych jednostek oświatowych. Organizator pragnie przekazać  wyrazy wdzięczności  za pomoc i ufundowanie wspaniałych nagród dla Burmistrza Obornik
Pana Tomasza Szramy oraz Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Pana Jacka Okpisza, którzy nie tylko podczas organizacji imprez sportowych, ale przez cały rok wspierają rozwój sportu pływackiego na naszym terenie, dzięki czemu przybyła licznie publiczność mogła oglądać to wyjątkowe wydarzenie sportowe. Dziękujemy również PWiK w Obornikach za udostępnienie obiektu oraz słodki świąteczny akcent dla wszystkich uczniów. Jednocześnie wszyscy pracownicy Centrum Rekreacji Oborniki wraz z zarządcą obiektu pragną przekazać najszczersze życzenia Zdrowych ,Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęścia w nadchodzącym 2017 roku wraz z obietnicą nieustannego rozwoju naszego centrum i chęcią świadczenia usług na najwyższym poziomie dla naszych stałych i przyszłych użytkowników.

Opublikowano: 19.12.2016r.